قال علي عليه‌السلام : إِنَّهُ لَيْسَ لِأَنْفُسِكُمْ ثَمَنٌ إِلَّا الْجَنَّةَ فَلَا تَبِيعُوهَا إِلَّا بِهَا؛ امير مومنان عليه‌السلام مي‌فرمايند: همانا براي شما بهايي جز بهشت نيست، پس به کمتر از آن نفروشيد. (نهج‌البلاغه، حکمت456)

شكوه نجوا
شرحى بر مناجات شعبانيه و مناجات‌المريدين

رقعي، شوميز، 208 صفحه، چاپ اول 1384، چاپ هفتم 1394.

اين کتاب شرح و توضيح مناجات شريف شعبانيه و مناجات المريدين است که ضمن آن حضرت استاد مباحث آموزنده اخلاقي و معرفتي آن‌ها را يادآور شده‌اند. اين نوشتار گران‌سنگ توسط حجت‌الاسلام آقاي سيد محمدرضا غياثي کرماني تدوين و نگاشته و به کوشش انتشارات مؤسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني(ره) چاپ و منتشر شده است.
رؤوس مطالب اين کتاب ارزشمند از اين قرار است:
اهميت ذکر صلوات با نگاهي به نقش صلوات در استجابت دعا، فرق بين ندا، دعا و نجوا، علم الهي نسبت به حال و موقعيت انسان، انواع عذرخواهي و پذيرش عذر، ساده‌ترين راه ايجاد محبت به خداوند، توضيح درباره ولايت و انواع آن، اشاره به محبت به عنوان محوري‌ترين مفهوم در مناجات المريدين، آثار محبت الهي و راه‌هاي محبوبيت در پيشگاه خداوند.
گفتني است پيش از اين، کتابچه‌اي با عنوان «نجواي عاشقانه با مناجات شعبانيه» مشتمل بر خلاصه مباحث حضرت استاد درباره مناجات شعبانيه توسط مديريت تربيتي و فرهنگي مؤسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني(ره) تدوين شده بود كه در قطع پالتويي به همت انتشارات مؤسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني(ره) چاپ و منتشر گرديده است.

آدرس: قم - بلوار محمدامين(ص) - بلوار جمهوری اسلامی - مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمينی(ره) پست الكترونيك: info@mesbahyazdi.org