قال علي عليه‌السلام : إِنَّهُ لَيْسَ لِأَنْفُسِكُمْ ثَمَنٌ إِلَّا الْجَنَّةَ فَلَا تَبِيعُوهَا إِلَّا بِهَا؛ امير مومنان عليه‌السلام مي‌فرمايند: همانا براي شما بهايي جز بهشت نيست، پس به کمتر از آن نفروشيد. (نهج‌البلاغه، حکمت456)

آفتاب ولايت‏

وزيري، شوميز، 240 صفحه، چاپ اول 1382، چاپ چهارم 1384

اين کتاب، نتيجه کاوش در سخنراني‌هاي حضرت استاد مي‌باشد که در موضوع مهدويت به صورت پراکنده در طول سال‌ها ايراد شده و توسط حجت‌الاسلام والمسلمين محمدباقر حيدري در چهارده فصل تنظيم و نگارش گرديده و به کوشش انتشارات مؤسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني(ره) منتشر شده است.

موضوعات زير بخشي از مطالب اين نوشتار است:
رابطه محبت و مودت، سلسله مراتب محبت و معرفت به امام زمان(عج)، نعمت وجود امام زمان، ضرورت شناخت امام عصر و راه افزون‌سازي معرفت به آن حضرت، مقام‌هاي ولي عصر ـ‌عليه‌السلام، معناي انتظار فرج در آخرالزمان، تبيين عقلاني ولايت با تأکيد بر ابعاد گسترده ولايت، راه‌هاي تقويت رابطه ولايي با امام زمان، ولايت تکويني و تشريعي امام زمان و شرايط رسيدن به ولايت خاص، وظيفه جوانان در برابر فتنه‌هاي آخرالزمان، امام زمان ـ‌عليه‌السلام‌ـ از ديدگاه اهل سنت، مهدي‌باوري و آثار آن، ويژگي‌هاي ياوران امام زمان، فلسفه غيبت و وظايف شيعيان در دوران غيبت، آسيب‌شناسي اهداف امام زمان ـ‌عجل‌الله فرجه‌ـ و....

گفتني است اين كتاب ارزشمند در سال 1388 همراه با کتاب آذرخشي ديگر از آسمان کربلا در يک مجلد از مجموعه آثار حضرت آيت‌الله مصباح يزدي با عنوان «مشكات» نيز انتشار يافته و تاكنون 2 بار تجديد چاپ شده است.
در ضمن، کتاب مزبور به زبان‌هاي عربي و اردو نيز ترجمه شده است.

آدرس: قم - بلوار محمدامين(ص) - بلوار جمهوری اسلامی - مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمينی(ره) پست الكترونيك: info@mesbahyazdi.org