قال علي عليه‌السلام : إِنَّهُ لَيْسَ لِأَنْفُسِكُمْ ثَمَنٌ إِلَّا الْجَنَّةَ فَلَا تَبِيعُوهَا إِلَّا بِهَا؛ امير مومنان عليه‌السلام مي‌فرمايند: همانا براي شما بهايي جز بهشت نيست، پس به کمتر از آن نفروشيد. (نهج‌البلاغه، حکمت456)

انسان‌شناسى در قرآن (مجموعه کتب آموزشي معارف قرآن 3)

وزيري، شوميز، 256 صفحه، چاپ اول 1388، چاپ هفتم 1399.

اين کتاب كه برگرفته از کتاب «انسان‌شناسي» حضرت استاد است، توسط حجت‌الاسلام والمسلمين آقاي محمود فتحعلي در قالبي متناسب با آموزش‌هاي از راه دور و به منظور استفاده در دانشگاه مجازي امام خميني(ره) در دوازده درس با هدف ارايه مباحث انسان‌شناسي از ديدگاه قرآن تدوين و نگارش يافته و به همت انتشارات مؤسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني(ره) چاپ و منتشر شده است.

بخشي‌هايي از مباحث اين کتاب عبارتند از:
تعريف انسان‌شناسي و انواع آن با اشاره به اهميت و ضرورت انسان‌شناسي و ويژگي‌هاي انسان‌شناسي ديني، تبيين مسأله آفرينش انسان با اشاره به منشأ آفرينش و مراحل آن در قرآن، توضيح مفهوم و ملاک خلافت الاهي، تبيين مسأله اختيار انسان و شرايط اختيار و انتخاب و معيار آن، اثبات معاد و پاسخ به شبهاتي درباره آن و تشريح رابطه دنيا و آخرت.

آدرس: قم - بلوار محمدامين(ص) - بلوار جمهوری اسلامی - مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمينی(ره) پست الكترونيك: info@mesbahyazdi.org