قال علي عليه‌السلام : إِنَّهُ لَيْسَ لِأَنْفُسِكُمْ ثَمَنٌ إِلَّا الْجَنَّةَ فَلَا تَبِيعُوهَا إِلَّا بِهَا؛ امير مومنان عليه‌السلام مي‌فرمايند: همانا براي شما بهايي جز بهشت نيست، پس به کمتر از آن نفروشيد. (نهج‌البلاغه، حکمت456)

آيين پرواز

رقعي، شوميز، 248 صفحه، چاپ اول 1385، چاپ نهم 1399.

اين کتاب، مجموعه‌اي ارزشمند از درس‌هاي حضرت استاد در سال‌هاي 1379 و 1380 است که در آن مسايل اخلاقي و عرفاني براساس آموزه‌هاي ديني اشاره شده است. اين کتاب برگرفته از کتاب «به سوي او» مي‌باشد که توسط حجت‌الاسلام والمسلمين جواد محدثي براي استفاده نسل جوان و نوجوان تلخيص شده و به همت انتشارات مؤسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني(ره) چاپ و منتشر شده است.

از جمله سرفصل‌هاي اين نوشتار که در 28 درس سامان يافته، عبارتند از: بيان و شرح تزکيه و تعليم به عنوان دو هدف اساسي پيامبران، فلسفه خلقت جهنم، قرب الهي، عبوديت، غفلت انسان و عوامل آن، ياد خدا و انواع آن، مراتب ايمان و اشارة راه‌هاي تقويت آن، نماز و اهميت آن در آينه قرآن و روايات، نيت، ريا، روح نماز و راهي براي خشوع در نماز.

آدرس: قم - بلوار محمدامين(ص) - بلوار جمهوری اسلامی - مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمينی(ره) پست الكترونيك: info@mesbahyazdi.org